Galicja

Galicja – Hiszpania jakiej nie znasz

11 grudnia 2018

Galicja, ten region  Hiszpanii Cię zaskoczy. Z dala od komercyjnych atrakcji, tłumów na plaży a do tego przyjemne temperatury i wspaniałe jedzenie.  Gościnność i autentyczność to wizytówka tego regionu .

Galicja to region w północno-zachodniej części Półwyspu Iberyjskiego. Za sprawą swojego nadatlantyckiego położenia,region ten charakteryzuje się wilgotnym, wietrznym klimatem. Najlepszy okres na odwiedzenie Galicji to lipiec i sierpień. Spodziewać się możemy wtedy temperatur wynoszących średnio około 25 stopni oraz niewielu dni deszczowych. Oczywiście trafiają się też prawdziwie wakacyjne temperatury wynoszące powyżej 35 stopni.

Pozostałe miesiące obfitują w  częste opady deszczu, np. w grudniu statystycznie pada co drugi dzień. Duża wilgotność powietrza sprawia, że przyroda jest tu bardzo bujna,  sprzyja uprawom owoców i warzyw. Wilgotność powietrza w ciągu roku zapewnia doskonałe warunki do uprawy winorośli. To tutaj produkuje się jedno z najlepszych młodych białych win.

Kolejne wpisy będą przedstawiać moją podróż po smakach Galicji (a region ten słynie z najlepszych owoców morza w całej Hiszpanii), opiszę główne atrakcje turystyczne skupione w pobliżu miasta Vigo (wyspy Islas Cies, których plaże zostały wielokrotnie nagradzane jako najpiękniejsze w Europie), o Katedrze do której prowadzi szlak  pielgrzymek Santiago de Compostela oraz wiele innych atrakcji.

Galicja to wspaniały region, pełny pomocnych i gościnnych mieszkańców, piękne plaże, często organizowane wydarzenia kulturalne (festyny, koncerty, muzyka regionalna) oraz spokojne tempo życia mieszkańców. Łatwo jest poczuć klimat tego miejsca.

I jeszcze wskazówka jak dotrzeć do Vigo.

Lotem Wizzair do Porto. Następnie autobusem linii Autna -przystanek znajduje się po prawej stronie od wyjścia z lotniska. Odległość z Porto do Vigo to jedyne 150 km.

Dodaj komentarz

%d bloggers like this: